Hyppää sisältöön

YHTEYSTIEDOT

Asiakaspalvelu
p. +358 2 778 4892, s-posti: veturitalli@salo.fi
Salon taidemuseo Veturitalli
Mariankatu 14, 24240 Salo

Susanna Luojus
Museonjohtaja
p. 02 7784900, 044 7784900
susanna.luojus@salo.fi
Hallinto, näyttelyt

Minna Nyqvist
Intendentti
p. 044 7784888
minna.nyqvist@salo.fi
Näyttelyt, kokoelmat

Teija Ala-Rakkola
Toimistosihteeri
p. 02 778 4887
teija.ala-rakkola@salo.fi
Arkistointi, laskut

Simo Suni
Museomestari
p. 044 778 4895
simo.suni@salo.fi
Näyttely- ja talotekniikka

Lea Jansen
Museoassistentti
p. 02 778 4892
lea.jansen@salo.fi
Asiakaspalvelu, museokauppa

Reetta Nykänen
Museoassistentti
p. 02 778 4892
reetta.nykanen@salo.fi
Asiakaspalvelu

Henkilökunta on paikalla pääasiallisesti maanantaista perjantaihin. Museoassistenttien työaika vaihtelee ja käsittää myös viikonloppuja.

YSTÄVÄ-YHDISTYS
Taidemuseon taustatukena toimii vireä Ystävä-yhdistys, joka toiminnasta voi lukea tämän linkin takaa.